22.martā, mūsu 8.un 9.klases skolēni satikās galvaspilsētā, kur klātienē norisinājās latviešu valodas un ķīmijas stundas.
Latviešu valodas skolotāja Dace Miezīte un teātra mākslas skolotāja Dace Kalniņa gatavoja skolēnus 9.klases latviešu valodas eksāmena runas daļai. Tika izrunāta sagaidāmā eksāmena kārtība, runas vērtēšanas kritēriji, pastāstīts, kā veidot runu un kā to demonstrēt eksāmenā. Jauniešiem sagādā grūtības savas pieredzes iekļaušana runā, taču, veicot dažādus rosinošus uzdevumus, skolēni ātri vien atraisījās un pēc nodarbības bija lepni par sevi, ka pārvarējuši bailes runāt publiski un dalīties savā pieredzē par dažādām tēmām. Kā viņi paši atzina- tas pat esot bijis ļoti jautri.
8.klase ķimijā veica praktiskus uzdevumus, lai saprastu, kā darbojas šķīdības tabula. No eksperimentiem uz izpratni un zināšanām. Nodarbības izskaņā jau bija skaidrs- kas ar ko jāsalej, lai iegūtu vai neiegūtu nogulsnes.
9.klase guva zināšanas par olbaltumvielām un ogļhidrātiem. Vērojot, kā amilāze (viela, kura ir arī cilveka siekalās) sašķeļ cieti, tapa skaidrs, kāpēc ēdienu ir tik svarīgi pietiekami ilgi sakošļāt. Citā eksperimentā varēja vērot kā dažādas indes sabojā olbaltumvielas. Tas, savukārt, lika aizdomāties, kādu kaitējumu cilvēka organismam var nodarīt, piemēram, alkohols.
Lūdzām skolēnus aprakstīt šis dienas ieguvumus un novērtēt tos skalā no 1 līdz 10. Sirsnīgi smaidījām, kad vairākās atsauksmēs skolēni savus ieguvumus bija vērtējuši pat ar 12 un 15.
Paldies visiem skolotājiem, kas iesaistījās nodarbību organizēšanā un vadīšanā!